هزینه های زندگی در هندوستان
jun 2 ,2013

ارسال شده توسط مهندس انتظامی

حتما هزينه هاي تحصيل و زندگي در كشور هندوستان را از قبل مطالعه نماييد و در صورتي كه امكان تامين هزينه ها را نداريد از تصمیم خود صرف نظر کنید.

در زمان تحصیل در  هندوستان منطقی است که دانشجو بتواند در مورد هزینه های خود برنامه ریزی صحیحی نماید و از توانائی خود در پرداخت هزینه های زندگی درهندوستان تا پایان دوره تحصیلی اطمینان داشته باشد.

هزینه های اولیه :

هزینه هایی که قبل از ورود به بنگلور باید در نظر بگیرید، هزینه های حمل و نقل و اقامت در هتل تا پیدا کردن محل اقامتتان در هفته اول است.  برای اجاره یک آپارتمان، معمولاٌ 10 ماه اجاره به عنوان پول پیش و اجاره آخر هر ماه پرداخت می شود.

برآورد تقریبی هزینه های زندگی در هندوستان
درجدول زیر به صورت تقریبی هزینه های ضروری زندگی در مدت یک سال را وارد کنید. هزینه های تقریبی و برآورد شده در مدت زمان یک سال تحصیلی در زیر اعلام شده. که بر مبنای متوسط هزینه های پرداخت شده توسط دانشجویان در سال 2011 - 2012 در هندوستان تهیه شده است.

برآورد هزینه های تحصیلی در سال 2012-2011 در هندوستان بر اساس روپیه هزینه ها
هزینه های مسکن ----------RS
غذا ----------RS
کتاب و لوازم التحریر ----------Rs
لباس شامل تهیه لباس گرم و کفش ----------RS
مسافرت داخل شهری ----------RS
متفرقه: شامل فتوکپی, پرینت , خ شکشوئی ,تلفن , لوازم مصرفی , تفریحی ,ورزشی , لوازم تهیه غذا ----------RS
جمع کل ----------RS

هزینه های دانشجوئی در هندوستان
برای اینکه بدانید در ابتدای ورود به هندوستان چه میزان پول باید با خود بیاورید و در مجموع برای تحصیل چه هزینه هائی را باید در نظر داشته باشید مستلزم محاسبه هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی است. به این منظور ما هزینه ها را به 3 دسته مختلف تقسیم کرده ایم .

- هزینه های مسکن

- هزینه ای زندگی

- هزینه های تحصیلی

به طور کلی هزینه های زندگی در شهرهای مختلف هندوستان متفاوت است. در اینجا سعی کرده ایم تا حدود این هزینه ها را جهت آشنائی شما بنویسیم ولی بهترین راه برای اینکه اطلاعات دقیقتری بدست آورید  تماس با مشاور ما در هندوستان (شهر بنگلور) می باشد.

هزینه های مسکن
هزينه محل سكونت دركشور هندوستان و در شهر بنگلور در قياس با شهر تهران بسیار پايين تر مي باشد.
دانشجویان امکان انتخاب انواع متفاوتی از مسکن را در هندوستان دارند که هر کدام شرایط , ویژگی و هزینه های مخصوص به خود را دارد.

هزینه اجاره مسکن در شهر بنگلور همانند شهرستان های دیگر بستگی به شرایط زیادی از جمله مساحت،تعداد خواب های آن، نوع طبقه( طبقه اول، دوم و یا همکف )، محله، نوع مسکن از لحاظ این که ویلایی است یا آپارتمانی می باشد. ( لازم به ذکر است که به دلیل رطوبت و مسایل بهداشتی معمولاً ایرانیان مقیم تمایلی به اجاره کردن طبقه همکف ندارند و توصیه نیز نمی شود ). در این بخش فقط به هزینه اجاره یک خوابه، دو خوابه و سه خوابه پرداخته می شود.

سه خوابه، بسته به نوع محله به ترتیب متوسط، خوب و عالی متغیر بوده به طوری که یک خانه سه خوابه در منطقه متوسط، مسلمان نشین بین 10000 تا 12000 روپیه متغیر می باشد و در منطقه ی متوسط غیر مسلمان ها مبلغ اجاره کمی از این مقدار بیشتر می باشد ( حدود 10 تا 15 درصد ). در منطقه خوب مبلغ اجاره برای سه خوابه از 12000 روپیه شروع و تا 15000 روپیه نیز افزایش می یابد. در منطقه عالی کرایه به شدت بالا رفته و از 18000 تا 25000 روپیه نیز ممکن است. دو خوابه، نیز بترتیب متوسط، خوب و عالی بشرح بند 2. 1. از 4500 شروع شده و در منطقه عالی ممکن است به 20000 نیز افزایش یابد اما به طور متوسط هزینه اجاره دو خوابه در منطقه نسبتاً خوب 12000 تا 15000 روپیه است. اجاره منزل یک خوابه حدود   6000 تا 10000 روپیه میباشد.

نکته :لازم به ذکر است که در همه موارد هزینه اجاره منازل آپارتمانی حدود 20 تا 50 درصد از منزل های معمولی بیشتر می باشد.

نکته مهم در خصوص اجاره کردن یک منزل برای سکونت توجه به میزان پیش پرداختی است که مستاجر باید در ابتدای عقد اجاره نامه بپردازد. میزان ودیعه یا پول پیش عبارت از 10 ماه اجاره مورد توافق بوده و مبلغ مذکور پس از پایان دوره اجاره نامه عینا به مستاجر مسترد می گردد.

به غیر از اجاره کردن، امکان رهن نیز وجود دارد اما از آنجا که باز پس گرفتن مبلغ کلان از موجر بعضاً کاری ساده نبوده لذا رهن کامل توصیه نمی گردد.

نکته قابل توجه: نظر به این که نرخ بهره بانکی در این کشور بسیار پایین( حداکثر 5. 5 درصد برای پس اندازهای بلند مدت و 5. 3 درصد در مورد کوتاه مدت ) لذا صاحبان مسکن تمایل چندانی به ودیعه بالاتر و اجاره کمتر ندارند مگر در مواردی که فرد مشکل مالی داشته باشد که در این صورت نیز پس گرفتن ودیعه در پایان دوره می تواند با مشکل مواجه گردد.

هزینه های زندگی :
تعیین و مشخص کردن هزینه های زندگی بسته به چند عامل دارد.
برای مثال اگر میخواهید زندگی داشته باشید که مشابه زندگی شما با والدینتان در کشور خود باشد به مراتب گرانتر خواهد بود. به صورت تقریبی هزینه های محاسبه شده برای زندگی در هندوستان به صورت زیر است.

غذا :
در صورتی که خودتان غذا تهیه کنید حدودا هفته ای 1000 تا 1500 روپیه برای خرید مواد غذائی نیاز دارید که در صورتی که دقت بیشتری کنید میتوانید صرفه جوئی نمائید.در بنگلور با پرداخت 2500 روپیه در ماه هر روز یک وعده غذای ایرانی به آدرس منزل شما فرستاده می شود.دانشجویانی که به آشپزی آشنا نیستند می توانند از این سرویس استفاده کنند.

در این بخش قیمت برخی اقلام عمده جهت برآورد نسبی از میزان هزینه ها به شرح ذیل ارائه می گردد :
در این بخش قیمت برخی اقلام عمده جهت برآورد نسبی از میزان هزینه ها به شرح ذیل ارائه می گردد.
برنج با سماتی درجه یک 60 تا 90 روپیه - روغن مایع 55 تا 90 روپیه - روغن جامد 50 روپیه - گوشت گوسفند و بز با استخوان 250 روپیه - گوشت مرغ زنده 100تا 120 روپیه - گوشت گوساله بدون استخوان 120 روپیه شکر 15 تا 20 روپیه - سیب زمینی 12 تا 15 روپیه - پیاز 12 تا 15 روپیه - گوجه فرنگی 10 تا 15 روپیه

تلفن و اینترنت :
هزینه های ثابت ماهانه تلفن، اشتراک تلفن و اینترنت ( از طریق کابل مستقیم ) به ترتیب 250 روپیه، 200 تا 250 روپیه و 750 تا 1250 روپیه می باشد. هزینه متغیر تلفن تابع میزان مکالمات اضافی است که مشترک از آن استفاده می نماید. ( هر دقیقه مکالمه با ایران بستگی به زمان مکالمه، 9 روپیه در زمان پرترافیک و 8 روپیه از ساعت 11 شب به بعد می باشد ). توصیه می گردد که مشترک از گرفتن خط اشتراک با امکانات مکالمه خارج از کشور صرف نظر و فقط تلفنی با امکان مکالمه داخلی تهیه نماید.

هزینه های آب و برق :
به طور متوسط در یک واحد سه خوابه، دو خوابه و یک خوابه به ترتیب بالغ بر 800، 600 و 400 می گردد.

هزینه تهیه یک سیلندر گاز:
بسته به نوع آن از 700تا 1200 روپیه متفاوت می باشد و متوسط عمر یک سیلندر از 60 روز تا 90 روز متغیر است ( بسته به تعداد خانوار و میزان استفاده ).

ایاب ذهاب روزانه :
با توجه به بالا بودن هزینه بنزین ( لیتری 5000 تومان )، هزینه حمل و نقل بالا بوده، به گونه ای که حداقل هزینه یک آتو ریکشا در ابتدای سوار شدن 1000 تومان می باشد و بعد از طی 3 کیلومتر به ازای هر کیلومتر اضافی 100 تومان محسوب می گردد.

نکته :از زمان ورود دانشجو به شهر بنگلور تا اتمام کلیه مراحل خدمات(فرودگاه- منزل-لوازم منزل و ... ) مشاورین ما بدون محاسبه هزینه بنزین و با اتومبیل شخصی کلیه مراحل را انجام می دهند.

وسایل حمل و نقل عمومی در بنگلور شامل مترو و تاکسی و اتوبوس و آتو ریکشا میباشد.

هزینه پوشاک : کاغذ – پرینت – فتوکپی . جوهر پرینتر بایستی حدودا هفته ای 500 روپیه در نظر گرفت.

هزینه های تفریحی و سرگرمی: هر دانشجو نیاز به سرگرمی نیز دارد .برای مثال بلیط سینما در هندوستان170روپیه تا 250روپیه است .اجاره دی وی دی 20 روپیه است که اینها را نیز بایستی در نظر داشته باشید.

هزینه های کتاب و لوازم التحریر: در شهر بنگلور نسبت به شهرهای دهلی و بمبئی گران تر اما نسبت به ایران ارزان تر می باشد،و در مقایسه با ایران از کیفیت مناسبتری برخوردار است.

هزینه درمان : دارو و درمان هرینه ویزیت دکتر متخصص در بیمارستان از حدود 100 تا 300 روپیه بسته به نوع بیمارستان (همان دکتر !) و هزینه دارو تقریبا  برابر ایران و در بعضی موارد گرانتر از ایران ولی همانطور که در بازار داروی ایران هم شاهد هستید دارای کیفیتی تا چندین و چند برابر داروهای ساخت داخل ایران هستند.
قابل ذکر است در هندوستان در 90% موارد شما برای ویزیت باید به بیمارستان مراجعه کنید ( متخصص) ولی پزشکان عمومی در کوچه ها و نزدیک مناطق مسکونی دارای مطب بوده و ویزیتشان از 100 تا 250 روپیه است. و اکثرا پزشکانی هستند که صبحها به تدریس در دانشگاه مشغولند.

اگر چه لیست بالا کامل نیست اما برای اطلاع از هزینه های زندگی در هندوستان در زمان تحصیل بسیار کمک کننده است.

چگونه هزینه های زندگی در هندوستان را به حداقل برسانیم:
1) برای تهیه پوشاک بعد از اتمام هر فصل و یا به مناسبتهای مختلف کلیه فروشگاهها تخفیفات ویزهای حتی تا 50% تخفیف در نظر می گیرند که شما می توانید از این فرصت استفاده کنید.

2) محل خرید خود را انتخاب نمائید. اگر در یک آپارتمان زندگی میکنید که خود مسئول تهیه غذای خود هستید باید در نظر داشت اجناس در سوپر مارکتهائی مانند فوت ورد از سوپرمارکتهای دیگر ارزانترند.

3) هزینه های تلفن خود را کمتر کنید. تلفنهای بین المللی گران هستند.اگر اینترنت دی اس ال دارید میتوانید از اسکایپ برای تماسهای بین المللی استفاده کنید چون رایگان یا بسیار ارزان هستند.

چگونه بودجه خود را تنظیم کنید:
در اینجا تلاش شده زمان تحصیل دانشجو با نشان دادن هزینه های مختلف زندگی ,دانشجو را در انتخاب بهترین راه بودجه بندی یاری نماییم.
قلم و کاغذ خود را بردارید و شروع به نوشتن کنید. یا میتوانید از اکسل استفاده نمائید و لیست هزینه ای خود را بنویسید.

قدم اول:

هزینه ها را لیست کنید. آنچه را که فکر میکنید به عنوان هزینه است بنویسید.

هزینه های بالا را در نظر داشته هفتگی یا ماهیانه آنها را بنویسید. به نیازهای خاصی که خود دارید نیز فکر کنید و در صورت هزینه دیگر به لیست بالا اضافه کنید.

قدم دوم :
اعدادی را که در لیست بالا به عنوان هزینه است تهیه و در هر هفته یا هر ماه اضافه نمائید تا رقم کلی برای هزینه های خود داشته باشید .
قدم سوم :
بعد از بدست آوردن رقم کلی هزینه ها ,به لسیت هزینه ها برگردید تا ببینید در کدام یک از هزینه ها میتوانید صرفه جوئی کنید. حتما بنویسید چگونه میخواهید در مورد یک هزینه خاص صرفه جوئی نمائید.
توجه نمائید که اگر در کنترل هزینه ها سختگیر نباشید نمیتواند صرفه جوئی کنید.

نکته : درهندوستان دانشجويان اجازه كار ندارند ولذا مي بايست كليه هزينه هاي تحصيل و زندگي را از ايران تامين نمايند .

متقاضیات محترم توجه کنند تنها در صورتی که ساپورت مالی مناسبی دارند و امکان تامین هزینه ها در طول تحصیل برایشان فراهم است نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند .

 

در صورتی که قصد لینک این صفحه را دارید از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هر کدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

پیوند مرتبط:

توصیه های مهم دررابطه باهزینه های زندگی خرید و فروشگاهها ، توصیه های مهم و قوانین آپارتمان نشینی ، توصیه های مهم در عقد قرارداد اجاره ، خرید و نگهداری اتومبیل ، توصیه های مهم در رابطه با خطوط مخابراتی و تلفن و اینترنت ، شهریه دوره های علوم پزشکی ، شهریه دوره های کارشناسی ، شهریه دوره های کارشناسی ارشد * نام و نام خانوادگی :
 * ایمیل :
 * عنوان پیام :
متن پیام :
 
Name
Email id
 
Untitled Document
Untitled Document
شهریه و مدارک لازم برای ثبت نام در لیسانس داروسازی
مدارس جمهوری اسلامی ایران در هندوستان
کارت دانشجویی بین المللی
امنیت اجتماعی
توصیه های مهم امنیتی به دانشجویان عازم به خارج از کشور
Home|About us|Contact us Copyright © 2011 bangalorehelp.com. All Rights Reserved