شهریه و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در رشته لیسانس داروسازی

May 21 2013

ارسال شده توسط مهندس انتظامی

لیسانس داروسازی

مدت زمان دوره

لیسانس داروسازی تشکیل شده از دروس تئوری و عملی، دوره لیسانس داروسازی طی یک دوره چهار ساله ارائه می شود.برنامه های درسی و زمان بندی کلاسها توسط دانشگاه راجیو گاندی (شهر بنگلور) تجویز می شود و در زمان امتحانات سوالات از دانشگاه راجیو گاندی صادر می شود و برگه های امتحانی زیر نظر این دانشگاه تصیح می شوند.

زبان تدریس

کالجهای زیر شاخه دانشگاه راجیو گاندی کلیه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود.

شهریه

شهریه این رشته از 80.000 تا 16000 دلار بسته به نوع دانشکده دارد و بصورت اقساط در مدت 4 سال دریافت می شود.

شرایط عمومی

پیش دانشگاهی ریاضی یا تجربی

حضور در کلاس

دانشجوی رشته داروسازی برای شرکت در امتحانات و دریافت مجوز از دانشگاه راجیو گاندی باید حداقل 70 تا 80 درصد در کلاسهای تئوری و عملی حضور داشته باشد.

امتحانات میان ترم

سه دوره امتحان در طی سال به طور مساوی باید از طرف کالج انجام شود و میانگین دو دوره از نمرات خوب شما را کالج در نظر گرفته و از 20 نمره برای شما نمره میان ترم در نظر میگیرد.امتحانات بصورت تئوری برگزار می شود.
از دانشجویان انتظار می رود در دروسی که به همراه آزمایشگاه هست از انجام تعدادی آزمایشهای ذکر شده در برنامه های درسی مربوطه از  نمره 10 حداکثر را دریافت کرده و با نمره میانگین تئوری جمع شده و نمره میان ترم از میانگین تئوری و عملی در نظر گرفته می شود.

امتحانات پایان ترم

در امتحانات پایان ترم زمانی که دانشجو نتواند برای تعدادی از دروس سال اول موفق به دریافت نمره قبولی بشود.بدون عقب افتادگی این فرصت را دارد تا سال دوم در فاصله زمانی مشخصی قبل از امتحانات پایان ترم سال دوم درسهای عقب افتاده سال اول را جبران کند. ولی برای رفتن به سال سوم دانشجو باید دروس سال اول را تکمیل کرده باشد .

جایزه درجه

برای دانشجویان موفق داروسازی از طرف دانشگاه راجیو گاندی شهر بنگلور درجه تعلق می گیرد.

تور صنعتی

داوطلبان تحصیل در سال آخر این دوره باید ساخت چند خانه دارویی به عنوان یک مکمل آموزش دانشگاهی خود و به رئیس کالج مراجعه و ارائه گزارش دهد.

 

واجد شرايط شدن ( Eligibility)

ممکن است برخی افراد یا منابع به داوطلب اعلام نمایند که وجود تکماده درسی مانع از این می گردد که دانشجو بتواند در رشته مورد درخواست ادامه تحصیل دهد، این مطلب درست نبوده و در نظام آموزشی هند نیز مسئله تکماده وجود داشته و مانعی برای ادامه تحصیل داوطلب نمی گردد. فقط در خصوص داوطلبین داروسازی ، معدل این گونه افراد باید در دروس تخصصی رشته تجربی (فیزیک،شیمی،زیست شناسی) یا رشته ریاضی (فیزیک،شیمی،ریاضی) برای سال آخر یا پیش دانشگاهی نباید از 50 درصد کمتر باشد. به عبارت دیگر چنانچه داوطلبی در یکی از درسها از تکماده استفاده کرده باشد ولی میانگین کل وی در دروس مورد نظر به 50 درصد ( 10 از 20 ) برسد، مشکلی برای ادامه تحصیل نخواهد داشت و قادر به ادامه تحصیل می باشد.

هشدار :ممکن است برخی افراد یا منابع به داوطلب اعلام نمایند لازمه ثبت نام در رشته داروسازی فقط پیش دانشگاهی تجربی است در صورتی که این حرف صحت ندارد و از پرداخت هرگونه هزینه به افرادی که خود را واسط و دلال معرفی مینمایند تا مشکل شما را برطرف کنند خودداری کنید. طبق قوانین دانشگاه راجیوگاندی داشجویانی که دروس فیزیک،شیمی،زیست شناسی (رشته علوم تجربی) و یا دانشجویانی که فیزیک،شیمی،ریاضی (رشته ریاضی) را به اتمام رسانده اند واجدالشرایط ( (Eligible هستند تا در رشته داروسازی ادامه تحصیل دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در رشته داروسازی
1)کپی صفحه اول پاسپورت و صفحه اعتبار
2)ترجمه ریز نمرات دیپلم (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری (
3)ترجمه گواهی دیپلم (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری (
4)ترجمه ریز نمرات پیش دانشگاهی (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان (
5)ترجمه گواهی پیش دانشگاهی (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان (
6)یک قطعه عکس ۴*۳

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا
1)اصل ترجمه مدارک تحصیلی که دربالا قید شده است (تائید از وزارت امور خارجه، دادگستری، سفارت هندوستان)
2) ترجمه شناسنامه دانشجو و ترجمه فیش حقوقی و یا پروانه کسب پدر دانشجو
3)پذیرش دانشجویی
4)ضمانت نامه مالی
5)تکمیل فرم مربوط به سفارت هندوستان
6)شش قطعه عکس ۴*۳

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه دریافت ویزا دانشجویی اینجا کلیک کنید.

 

هشدار: همه حقوق این مطلب متعلق به سایت bangalorehelp.com است و استفاده غیر مجاز از آن موجب تعقیب قانونی است. * نام و نام خانوادگی :
 * ایمیل :
 * عنوان پیام :
متن پیام :
 
Name
Email id
 
Untitled Document
Untitled Document
شهریه و مدارک لازم برای ثبت نام در لیسانس داروسازی
مدارس جمهوری اسلامی ایران در هندوستان
کارت دانشجویی بین المللی
امنیت اجتماعی
توصیه های مهم امنیتی به دانشجویان عازم به خارج از کشور
Home | About us | Contact us Copyright © 2011 bangalorehelp.com. All Rights Reserved